ЗА ЧИСТИЈИ И ЛЕПШИ СВЕТ

Љубитељи природе , а посебно Звездарске шуме биће обрадовани вешћу да постоји Удружење за заштиту животне средине Зелени чисти свет које је покренуо бивши учник наше школе, Милош Влајић. Циљ је да се сачува лепота шуме да би и наредне генерације уживале у чистом ваздуху, хладу старих стабала кроз чију густу крошњу се , ипак, виде звезде, по чему је општина и добила име. Удружење сарађује са школом „1300 каплара“ па су ученици наше школе направили и лого удружења. Зато је 16.11.2023. у дворишту школе била и радна акција. Удружење је школи дониралао саднице. Засађено је генерацијско дрво за ученике првог разреда, а свако одељење првог разреда је добило на поклон и своју садницу липе. Сарадња ће бити настављена на обострано задовољство.