Ноћ истраживача

У петак, 29.9.2023, ученици шестог разреда су у пратљи својих одељењских старешина Милене Ранчи, Татјане Станковић и Лоле Миловановић, посетили ”Ноћ истраживача”, а ове године је слоган Ноћи истраживача ” Светлост науке”. Ученици су на платоу испред Факултета за физичку хемију и у музеју Науке и технике имали прилику да погледају и у учествују у различитим експериментима. Међу њима су били: Научна вртешка ( све се креће, све се окреће), ” Не бацај, понуди бактеријама”- узбудљив свет вредних микрооганизама, ЗаЧили, Храна будућности, ХидроСвет, Чудесни свет у капи воде- од микроскопа до ДНК, Графен- чудесни материјал будућности, МолеКул. Ученици су сазнали нешто ново, дружили се са осталим ученицима и учесницима, и са одељењским старешинама. Узбудљиви експерименти су нас инспирисали и жељно ишчекујемо и наредну “Ноћ истраживача”!