НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ

Иако млад празник, овај датум је веома значајан за српску културу. Наиме, тог дана је Димитрије Давидовић наговорио да се направи народна библиотека. Ове године, за обележавање овог дана, избрали смо књигу Бранка Радичевића „Песме“ која је изашла 1847. Године и помогла победи Вукове реформе. Избор на Бранкову књигу пао је, између осталог, и зато што ове године обележавамо 200 година од рођења овог великог и рано преминулог песника. Тим поводом уеченици су имали прилику да погледају презнтацију о његовом животу и раду, а на паноима да се упознају са још неком детаљима из његовог живота.

Поводом Националног дана књиге библиотекарка је организовала и презентацију књиге „Петра је стварно отишла“ Александре Јовановић, у издању Креативног центра, за ученике шестог разреда.

Ученици првог, трећег и петог разреда имали су радионице са презнтерком издавачке куће ПроПолис, јединог издавача искључиво дечјих књига.

Некадашњи пројекат 4Ч, који је постојао пре десетак година, а подразумева да родитељи четвртком, током четвртог часа читају приче ученицима млађих разреда, такође је био део овог обележавања. Уживали су и родитељи и деца.

28.2.2024.