ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ 16.11.2023.

Међународни дан толеранције обележава се широм планете, подсећајући нас да сви имамо право да будемо оно што јесмо, као што и други људи имају право на своју посебност.

Поводом обележавања овог дана у нашој школи Тим за заштиту деце од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања у сарадњи са педагогом школе организовао је предавање за ученике. Како би сви ученици били укључени, ученице Теодора Крнетић 8-1 (представница Ученичког парламента) и Теа Коесхал 8-1, обишле су сва одељења наше школе са ПП презентацијом о толеранцији и дискриминацији и кратким филмом "Шта је дискриминација?"

Закључак ученика је да заједно треба да градимо културу мира, толеранције и разумевања и да радимо на стварању толерантног друштва које уважава различитост и свима пружа једнаке шансе и могућности.