ЖИВОТ ЈЕ ЧУДО

У петак, 26. новембра, у Музеју "21. октобар" одржана је завршна свечаност поводом додела награда ученицима основних и средњих школа на конкурсу "Доста су свету једне Шумарице". На конкурс је пристигло 1212 радова, а наша ученица Ива Јовановић из 8-2 је, ове године, на конкусу који сваке године расписује Спомен парк Крагујевачки октобар, добила је веома значајну трећу награду за своју песму, за узраст од 5-8. разреда Ива и њена наставница Драгана Рашуо присуствовале су додели награда.

Тема овогодишњег конкурса био је стих „ Живот је нешто велико и лепо. Живот је налвеће чудо“. из поеме Душка Радовића „Црни дан“ која је поново изведена на овогодишњем Великом школском часу после 50 година. Читав пројекат се одвијао под покровитељством Министарства културе и информисања и Града Крагујевца.