Ученик генерације

Ученик генерације школске 2021/22. године је Мина Петрић, ученица 8-1. Мина је носилац Вукове дипломе и 4 посебне дипломе које је освојила због постигнутих резултата на такмичењима. Посебне дипломе су из историје (треће место на општинском такмичењу), географије (прво место на општинском и треће место на градском такмичењу), биологије (треће место на општинском такмичењу) и физичког и здравственог васпитања (друго место на општинском такмичењу у кошарци).

А овако су је описали другари из одељења:
Мина је нешто као мирно море, које каткад уме да направи велики нежни талас. Увек се код ње видело интересовање за учење нових ствари. Посвећена је себи, пријатељству, породици и новим сазнањима у разним областима, а оцене јој никада нису представљале проблем. Пријатељ је за пример, када је некоме требала помоћ, увек је издвајала време да помогне. Отвореног је ума и прихвата промене, креативна је и мотивисана за напредовање. Кад нешто одлучи, нема те препреке коју неће савладати (или макар покушати да је реши) на путу ка остварењу. Увек узима у обзир и туђа осећања; комуникативна је и пуна самопоуздања. Шта год да ради, томе се посвећује, и не оставља посао напола довршен.

Поносни смо што је Мина била ученик наше школе и желимо јој пуно успеха у даљем школовању!