“Мај месец математике“

У склопу обележавања манифестације “Мај месец математике“ у нашој школи организовали смо изложбу на тему “Математика на путу од школе до куће“, у којој су учествовали ђаци шестог разреда. На паноу су представљене слике геометријских објеката са којима се ученици сусрећу на путу до школе. Залагање ученика на изложби потпомагло је да стечено знање прошири њихове видике из области геометрије. Такође, шестаци су учествовали и у наградном конкурсу ЕдуГејминг: учење математике кроз игру! Игре које су ученици осмислили помогле су да ученици развијају своје креативно и критичко мишљење.

Овогодишњу, једанаесту манифестацију М3, под слоганом ВИШЕ ОД ИГРЕ посетила су одељења 6-1 и 6-2 20. маја 2022. у Силосима Београд у пратњи наставника математике Тање Бјелић и Душана Радојевића. Циљ је био истраживање математике, усвајање различитих знања и разбијање предрасудама о математици, а то су и најважније лекције које смо тога дана учили кроз игру. У прилогу можемо видети активности ученика током посете, а ви закључите како нам је било.