Обележавање дана Европе

Разредно веће петих разреда обележило је ове године Дан Европе 9. мај. Овог датума 1945. потписана је капитулација немачких снага у Другом светском рату.

На часу одељенског старешина, оба одељења су учествовала у квизу "Упознајемо Европу".

Одељенске старешина 5/1 и 5/2 Јана Обрадовић и Мирјана Настић, заједно са осталим наставницима добре воље, припремиле су квиз у ком су ученици показали завидно знање о европским држава, њиховим географским карактеристикема, историји, али и о знаметитим личностима са овог континента.

Водитељ квиза је била педагог школе Дијана Манце а да све протекне без неправилности и у духу спортске атмосфере бринуо се трочлани жири састављен од наставнице Јелене Николић и наставника Душана Радојевића и Слободана Андреева.

Иако су оба тима била одлична, победио је тим одељења 5/1 и однео награду сачињену од домаћих колача. Тиму 5/2 желимо више среће следећи пут!